bellabellapanda70
bellabellapanda70 bellabellapanda70
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of 8 kg of butter is $ 904. what will be the cost of 14 kg of butter

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2021

Answer:

$1582

Step-by-step explanation:

cost of each kg 904/8=113

cost of 14 kg 113x14=1582

the cost of 14 kg of butter is $1582

Answer Link

Otras preguntas

Need all opinions, will reward brainiest. What is the theme of this passage?
The knowledge of mathematical concepts and understandings is called _______ knowledge. A. empirical B. explicit C. procedural D. conceptual
Determine which ordered pairs fall on the graph of f(x) = -2x-1 Show all of your work for each ordered pair. Ordered Pairs: (1,1) (-1, -4) (-2, -1/8) (0,1
which formula represents a substance that contains covalent bonds A. LiClB. CaCl2C. K2OD. CO2
how was the way of life in new england
Can someone solve these for me so I can understand I’m suppose to practice but I’m so confused can someone work out the problems on paper for me? You don’t have
At the time of the Brown v. Board of Education decision, Possible Answers: schools were segregated everywhere in the country. several states had laws requiring
What is the primary function of the phloem in vascular plants?
fill in the blank. ¿________ Ud. algo más
Help with this homework