mykellmiles11099 mykellmiles11099
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

Stephanie spent $96 on trash cans. If each trash can cost $24, which equation will tell you how many trash cans Stephanie bought?

Respuesta :

emileesellen
emileesellen emileesellen
  • 03-03-2021

Answer:

$96 divided by $24 = 4

Step-by-step explanation:

Hope this helps :D

Answer Link
rcsmlove17 rcsmlove17
  • 03-03-2021

Answer : 96 divided by 24 = 4

Step-by-step explanation:

24 x 4 = 96

Answer Link

Otras preguntas

pls pls pls pls pls pls pls
Based on "The Anasazi," write an essay explaining how technology and sciences such as archaeology were used by researchers trying to solve the mystery of the An
mitchell has a small bag with 12 m& ms
Please answer the following questions An absolute value inequality can be solved using a union or an intersection depending on which sign it is true or false
Please answer correctly this french question
Pls help me with this
Can someone please help me with these questions
answer please i need help with this
Please help I'll mark brainliest ​
Each of the two numbers were increased by 10. How did the average of the two numbers change?​