rosanyr rosanyr
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

Tomatoes at the supermarket cost $1.05 per pound. What is the cost of 3.6 pounds of tomatoes?

Respuesta :

natalie081208
natalie081208 natalie081208
  • 03-03-2021

Answer

$ 3.78

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

8. Which element in magma is most abundant? A. Aluminum B. Oxygen C. Iron D. Silicon
Which explanation best describes the importance of continuing education? It is a certification requirement. It is important to stay current with advances. It is
#4 Fill in the missing value in the table below:
Sales tax is currently 9.5% write an algebraic expression to represent the total amount paid for an item that cost d dollars after tax is added to the purchase
Kassandra is previewing a text. She noticed that one of the headers of the text is "Most Popular Sports.” What sentence would the paragraphs following this head
Which Two triangles are similar to A ADB
List the elements of the set of all letters in the word zero
The cost for a pack of 7 padlocks to $23.80. Find the unit price in dollars per padlock. If necessary, round your answer to the nearest cent.
The technology developed during WW1 resulted in (A)smaller nations becoming part of larger empires after the war (B)a smaller number of refugees during the wa
if the voltage V in an electric circuit is held​ constant, the current I is inversely proportional to the resistance R. If the current is 60 amperes when the r