snowalison250
snowalison250 snowalison250
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

guys bought 2/3 pound of turkey and 1/4 pound of ham.The tukey cost 9 dollars per pound, and the ham cost 7 dollars per pound.In all,how much did gus spend?​

Respuesta :

shinobi1828
shinobi1828 shinobi1828
  • 04-02-2021

Answer:

$7.75 in total

Answer Link

Otras preguntas

Completa estas frases con las palabras más adecuadas. 1. Para comer una ensalada necesitas... 2. Para tomar café necesitas... 3. Para poner la comida en la mesa
Which options lists a form of kinetic energy followed by a form of potential energy A. Thermal energy| Electromagnetic energy B. Sound energy| Magnetic energy C
There are many industries that are controversial among animal advocacy groups. Some of these include: Rodeos, Horse racing, Circuses, Hunting, Animal research,
What were the cities, states, and even countries that slaves traveled through and too on the Underground Railroad?
250 percent of 18 is what? [please type an explanation]​
helppp i’ll give brainlest
how do i graph x+3y=−12?
How many calories we need to burn in one day​
an event that has probability 1 is said to be​
Why was the steamboat important?