isabelanders32 isabelanders32
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

When 2/3 tons of coal cost $13.50, what will in ton cost?

Respuesta :

kaelynchan08 kaelynchan08
  • 04-02-2021

Answer:

20.25

Step-by-step explanation:

Divide 13.50 by 2 and then multiply by 3.

Answer Link

Otras preguntas

Which nutrient is required for the formation of collagen?
Why did many progressive woman argue for the right to vote?
What was the primary way farms in the south differed from those in the north
What do you call the person who schedules appointments?
What is the key to maintaining a healthy weight apex?
What was a result of Mao's Great Cultural Revolution? An entire generation of youth went without an education. The Chinese people were finally unified unde
Which type of resources are newspaper accounts written at the time an even occurred
When participating in a man drive, what is an important consideration that drivers should follow? they should move as quickly as possible through the brush to e
please help me i dont understand!!!!!!!!!!!!!!!
The largest populations in cities created a need for