lilya1 lilya1
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

abdul bought 6 punds of rice for $3 how many pounds of rice did he get per dollar

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-11-2016
2 pounds for dollar. correct???

Answer Link
ewhomework124
ewhomework124 ewhomework124
  • 02-11-2016
0.5 per pound so 2 pounds per dollar

p1-0.5 p2-0.5 p3-0.5 p4-0.5  p5-0.5 p6-0.5


Answer Link

Otras preguntas

It costs $3.55 to make a sandwich at the local deli shop. To make a profit, the deli sells it at a price that is 160% of the cost. The sandwich sells for $___.
reasons for shaving pubic hair are?​
what conflict is the narrater facing in the excerpt from robert cormier's the moustache''?
Please help pleaseeee
When is it most useful to conduct an Internet search description?
Give an example of an object that holds its electrons loosely because it is a conductor different from what is listed on the PowerPoint
Which of the following occur during elections? Select all that apply.
Does anyone have tips on editing and cropping? It was my first photo edit ✨I’m more of the person who draws✨
2x + y = -7 5x - y = 0 show work plz!
What should you do during the editing stage of the writing process? A Rearrange ideas or sentences in paragraphs. B Write out your ideas and details to support