nerdygurl42 nerdygurl42
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

Three apples weigh about a pound. About how much would one apple cost? (Round to the nearest cent.)

Respuesta :

morgoth2099
morgoth2099 morgoth2099
  • 02-11-2016
1.20 average american dollars
Answer Link

Otras preguntas

Question 1 of 20 : Select the best answer for the question 1. Which of the following problems did Shays' Rebellion show about the Articles of Confederation? O A
Nadia contributed cash of $20,000 to form the USSR Partnership. At the same time, Elena contributed land worth $20,000 (her basis was $5,000 at the time of cont
in 25 words tell me what the effects of the U.S mexican war for the united states
. Which of the following is equivalent to 7 - 2(x + 2) < -4 - 3(1 - x)?
How does the introduction develop the main idea? A It draws readers in with a series of questions that will later be answered in the article. B It explains why
After substituting, what is the first operation performed when evaluating 5+(9x-3) + 2 for x = 5? addition multiplication subtraction division
Light year is the unit use to measure distance between two stars. True or False
Which of the following best describes a central idea of the text? A. Humans are innately unethical and immoral. B. Feelings of joy after acting unethically may
As an object’s mass increases, what else increases?
As a conservative republican, president Nixon