michmarin michmarin
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

help help help help
help:(

help help help help help class=

Respuesta :

grimreaper4
grimreaper4 grimreaper4
  • 04-02-2021

Answer:

The first one has the lowest cost per mL

Step-by-step explanation:

Devide each price by the mL to get the cost for 1 mL and then compare the results.

Answer Link

Otras preguntas

Factorise this 72-6x
Which part of the atom is directly involved in chemical changes? A. the electron B. the energy levels C. the nucleus D. the charges
Which of the following countries has the most islands? a. Indonesia b. Philippines c. Timor-Leste d.Singapore
What was the Roman forum?
an airplane travels a distance of 42x^5y^4 miles in 6xy^2 hours. find the average speed of the plane
Describe how the ocean plays a role in stabilizing Earth’s weather conditions
In what direction does an applied force move an object? A. in the same direction as the force B. independent of the force C. in the opposite direction of th
Andy estimated that he would need 71 feet of lumber for a tree house project. He later found that the actual amount of lumber needed was 60 feet. What was the p
Which amendment resulted in U.S. senators being elected directly by the voting public? A.the 19th Amendment B.the 18th Amendment C.the 17th Amendment D.the 21st
Please help me with this question (5y + 2)2 − 96 = 0