ashleyjiron12 ashleyjiron12
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

If granola costs $2.40 per pound, how much does 0.9 pound of granola cost?

Respuesta :

tom9630 tom9630
  • 01-11-2016
the granola would cost $2.16
Answer Link
jandreaa
jandreaa jandreaa
  • 12-10-2021

Answer:

216

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

During drafting, which of the following will help you organize your response to literature?
Do ivs go in veins or arteries
The tens digit of a two-digit number is twice the units digit. If the digits are reversed, the new number is 36 less than the original number. Find the number.
When a scientist analyzed experimental results the scientists is generally
Question 1 Unsaved How does the drama of A Midsummer Night's Dream resolve? Question 1 options: Everyone is miserable and goes their own separate ways Everyone
help asap One of the values in this data set is 138. Within context, what does this value mean?
The formula for the volume of a rectangular prism is V= lwh. The height is 12 cm. The prism has a volume of 10,800 cubic cm. The prism’s length is modeled by 3x
Which of the following statements is true A) your set of DNA is the same as your mothers B) your set of DNA is the same as your sibling ms C) your set of DNA
HELPPPP What is MB 48 96 110 55
What is the first step to solving the division problem below? 8 divided by 6288