parnellizzy54 parnellizzy54
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 4.7 pounds of apples. The apples cost $1.60 per pound. How much did she pay for the apples?

Respuesta :

rhondawatkins73 rhondawatkins73
  • 03-02-2021

Answer:

Alexis spent $7.52 on her apples

Answer Link

Otras preguntas

Evaluate each expression for the given values of the variables X-y^3;x=27,y=3
Baker purchased a dozen golf balls for $.12.50, a bag of tees for $1.79, and a golf shirt for $27.99. He paid $2.96 in sales tax. What was his Change from $50.0
solution for system of equation x square + y square=20 and y=2x 10
8. Fill in the blank using suitable linker: I won't speak anything .......they stop arguing ****************​
How do you calculate rise over run
write essay about advantages and disadvantages of modern technology please!​
What is the purpose of the letter? Support your answer with evidence from the text of an Indian father’s plea
Describe the set ​(C-B) union A in words.
What is the difference between a civil case and a criminal case? A) Criminal cases deal with someone who is accused of breaking the law, while civil cases deal
Ano ang Information Communications Technology