marrellaustin
marrellaustin marrellaustin
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

A 7-foot piece of twine costs $13.44. What is the price per inch?

Respuesta :

glgoss glgoss
  • 02-02-2021

Answer:

1.92 per inch

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A country produces two goods, gadgets and widgets. Last year the country produced 15,000 gadgets and 12,000 widgets. This year it produced 17,500 gadgets and 12
A fair number cube was rolled. The results are shown in the table. Number Rolled Frequency 1 13 2 7 3 15 4 5 5 11 6 9 Which statement is true about rolling a
need help with B) estimate the number of cellphone subscribers in 2008
what does the chapter title, the double V, refer?
In pg.117: Explain the difference between how Gregor’s father uses to reflect the difference.
The labeling on this package of oatmeal shows that 32 ounces = 907 grams 10 ounces =?
Write an expression for d subtracted from 100.
4. Diagrama que solicite la captura de una sola letra y que determine si pertenece a una vocal o no.
Q28. In the given figure, find the value of x ​
The 5th, 9th and 16th terms of an AP are the consecutive terms of a GP. (i) Find the common difference of the AP in terms of the first term. (ii) Show that the