litjitadri litjitadri
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

Kori spent $46.20 on gallons of gas. what was the price per gallon?

Respuesta :

MarcoNousari
MarcoNousari MarcoNousari
  • 01-11-2016
The cost per gallon would be 3.85$ which at this time is fairly expensive
Answer Link

Otras preguntas

a middle school scored three field goals worth three points each and two touchdowns worth six points, where each touchdown also had an additional score of two p
Write the number in two other forms 0.632
Whats the answer to 1/5x=121 x=?
What is the value of the digits 4 in the number 84,230
Lila scores 15 points fewer than Bob, who scores 35 points. Carol scores half as many points as Lila. How many points does Carol score?
What is 6,007,200 in word form and expanded
What is 9605.327 rounded to the nearest ten
How is 4/10 and 4/100 the same
a middle school scored three field goals worth three points each and two touchdowns worth six points, where each touchdown also had an additional score of two p
A teacher is choosing 4 students from a class of 30 to represent the class at a science fair. In how many ways can the teacher choose the students?