shamiya2006 shamiya2006
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Kelsey can buy 2 pounds of apples for 7 dollars

Respuesta :

jadaconnell
jadaconnell jadaconnell
  • 04-01-2021

Answer:

each pound cost 3.5 dollars

Step-by-step explanation:

7/2

Answer Link
jhfuig jhfuig
  • 04-01-2021

Answer: each pound is 3.50 dollars

Step-by-step explanation: 7.00 divided by 2 is 3.50 dollars

Answer Link

Otras preguntas

Simplify the following expression. [tex]\frac{3}{11}a -\frac{4}{7}-\frac{1}{3}a+\frac{2}{3}[/tex]
The first organisms that performed photosynthesis evolved about 2.2 billion years ago. During the next few million years, their actions caused which of these ev
The plain shells is only seen in individuals who are homozygous. There are 136 snails with plain shells 252 snails with striped shells. What is the value of p?
What is racial profiling?
What does Banquo suspect
Find the market value of $190,900 with an assessment factor of 80%
through: (-5,-4) parallel to y= 7/5x m-3
name the 3 processes that are part of water cycle.​
A car accelerates from 0mph to 60 mph in 4.5 seconds. What is the card rate of acceleration?
synthesis definition