danielle5212 danielle5212
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 2 1/3 pounds of turkey for 26.25. What is the cost per pound?

Respuesta :

amairs
amairs amairs
  • 03-12-2020

Answer:

11.25

Step-by-step explanation:

Answer Link
jadaconnell
jadaconnell jadaconnell
  • 03-12-2020

Answer:

approximatly $11.25

Step-by-step explanation:

26.25/2.333333 = 11.2500000161

Answer Link

Otras preguntas

what is y-value when x equals -12? y =-200 - 6(x)
allison can paint the office in 7 hours. Working with an assistant, she can paint the office in 3 hours. How long would it take her associate to do it working a
Walt grew 10 cm in one year. He is now 1.6 m tall. How tall was he 1 year ago?
Choose all the answers that apply. The hypothalamus _____. A. is part of the pituitary gland B. regulates temperature and metabolism C. is the control center
What holds the chromatids together
can someone help me on this? and please explain on how you do it. Thank you!
Which words contain a root that means “rule”? Check all that apply.aristocracycongressmandemocratdiplomatgovernormonocrat
True or false ground water makes up for about 3% of all water on earth
The ten commandments are prehaps the most famous set of laws ever created and are part of a larger set of laws known as
7(x + 4)= -3(2x -4) = 2(b - 3) = -4(y + 3) = -5(m - w)= -(y - 9) = 8(4 - b) = -4(-w - 10) = 5(2m - 3) =