rosalindat2008 rosalindat2008
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

What expression can be used to determine the total cost of buying g pounds of granola for $3.45
per pound and f pounds of flour for $0.62 per pound?

Respuesta :

jace7000
jace7000 jace7000
  • 02-12-2020

Answer:

c if you are on edge I took the test

Answer Link

Otras preguntas

Which word correctly completes the sentence? Danny wanted to become a lawyer so that he could ________ for troubled teens. a- advocate b-delegation c-argum
One result of the water table reaching the surface is a lake true or false
During the Russian Revolution of 1917, what was the name for the informal councils, like town meetings, where workers, farmers, and soldiers came together to vo
A pizza parlor offers thin,thick,and traditional style pizza crust.You can get pepperoni,beef,mushrooms, olives,or peppers. You order a one- topping pizza. How
The tectonic cycle describes the movement of Earth's crust. Recycled "new" oceanic crust is formed by _____ at divergent boundaries. A. Convergence B. Weatherin
factor the expression y2+6y-16
Constantine I moved the capital of the Roman Empire from Rome to Byzantium because he:
How is a bears fur related to homeostasis?please help. HW
Which two entrepreneurs believed they were examples of social Darwinism at work?
list in order the three major parts of a greek play