yoyaochoa09
yoyaochoa09 yoyaochoa09
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

The cost of 5 cans of dog food is $4.35. At this price, how much do 12 cans of dog food cost?

Respuesta :

anmari030909
anmari030909 anmari030909
  • 02-12-2020

Answer:

52.2 because 4.35 times 12 equals 52.2

Answer Link

Otras preguntas

select the THREE groups of people who were NOT included in the Declaration of independence.
due at midnight please help
plz help it is wellness plz asap
A bus traveled 744 miles between two cities. The bus travels at a speed of 48 mph. Write a multiplication equation and then solve to find out how many hours it
HELPP I WILL BE GIVING BRAINLIEST!!:))
Your friend the archaeologist, who studies the ancient human past, has asked you to find a numerical date for some hominid artifacts found buried by ash from a
anybody know w]t[f this is. A. a function and a relation B. neither a function or a relation C. a function but not a relation D. a relation but not a function
If anyone could help I’d appreciate it
The mean monthly water bill for 44 residents of the local apartment complex is $104. What is the best point estimate for the mean monthly water bill for all res
Eagle Company used the following data to evaluate its current operating system. - sells items for $24 each - used a budgeted selling price of $24 per unit. Actu