Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

can u pls help me with this question ​

can u pls help me with this question class=

Respuesta :

Sydney1727 Sydney1727
  • 02-12-2020

Answer:

$147 dollars

Step-by-step explanation:

if there are 12 students going and it's 36.75 for 3 students. 12 divided by 4 is 3 so you need to multiply the amount of money you have by 4 hope that helped ^^

Answer Link

Otras preguntas

Let P=(x,y) be a point on the graph of y=x2−9. ​(a) Express the distance d from P to the origin as a function of x.
Identify the vertical asymptotes of f(x) = quantity x plus 6 over quantity x squared minus 9x plus 18.
A reference to the first node in a linked list is called the _____ reference.
How do you simplify -3x+4xy+7x-15xy-2x
why does lemon brown cherish his treasure
I HATE MATH PLS HELP ME!
Algebra help, thanks
how were the inca able to farm on the mountainous land
how does the underlined word function in the sentence we started recy
Describe at least two modern social, scientific, ethical, or personal issues that relate to any of the themes in The Strange Case of Dr. Jekyll and Mr. Hyde. Be