ortizdalvin
ortizdalvin ortizdalvin
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

It cost $4.75 for 25 fl-oz of detergent. How much cost per fl-oz?

It cost $ per fl-oz.

Respuesta :

zstreeter zstreeter
  • 01-12-2020

Answer:

It costs 19 cents or 0.19 dollars per fluid ounce.

Step-by-step explanation:

4.75 divided by 25 is 0.19. 0.19 is 19 cents.

Answer Link
skyahbaker84
skyahbaker84 skyahbaker84
  • 01-12-2020

Answer:

19

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

round 3.73 to the nearest whole number
Which of the following is a correctly written compound word? A. Thirty one B. Quickly-running C. Self-evident D. Spur of the mom i think its c
If x/9=1 ,how do you know what x is? Explain
Annie traveled 5 times the sum of the number of hours Brian traveled and 2. together they traveled 20 hours. find the number of hours each person worked.
Divide use partial quotients 36 divided by 540
8+|1+(-15)| how do u solve this ?
which is greater? 44.65 or 44.650
Which statement best describes the relationship between Byron and the two romantic poets Samuel Taylor Coleridge and William Wordsworth? A. They were close frie
Which climate is warm, wet, and located on the edges of the tropics? a. temperate marine b. highlands c. temperate continental d. polar
How do the symptoms of depression compare to those of attempted suicide?