srvkywysf6 srvkywysf6
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

Teresa went to a bakery to buy bagels. Each bagel at the bakery was the same price. Teresa paid $5.00 for 4 bagels.

Respuesta :

Lucccyyyy
Lucccyyyy Lucccyyyy
  • 01-12-2020

Answer:$1.25 per bagel

Step-by-step explanation:

5/4=1.25

Answer Link

Otras preguntas

With what speed must you approach a source of sound to observe a 25% change in frequency?
A.)ii. and iii. B.)ii. C.)i. D.)i. and iv.
Mr. Hines was arranging desks into rows for his classroom . Mr. Hines has 20 desks in his class. Draw an array to show how Mr. Hines classroom would look if h
¿qué impacto tiene el desarrollo cientifico y tecnologico en nuestras vidas?
light travels at a rate of 1.86 x 10^5 miles per second. if the distance from a star to a planet and its orbit is 32,000,000 miles, find how long it takes to li
Many textile factories were built after _______ invented the cotton gin.
If 31.8 grams of LiCl are dissolved in 225 grams of water, what is the concentration of the solution in percent by mass?
Can anyone please help
1. Write a short paragraph that discusses how the culture of Rome and how it reflected life and values in the Roman Empire.
When ann taylor, a well-known retailer of sophisticated women's clothing, started losing sales to its own loft outlets that feature moderately priced casual clo