jamylonmorgan11 jamylonmorgan11
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

If potatoes cost 4.20 for 5lbs what's the unit rate

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

$1.19

Step-by-step explanation:

Answer Link
bbffghjjkvc2 bbffghjjkvc2
  • 01-12-2020
1.19 is correct the answer
Answer Link

Otras preguntas

how can you be sure that source of drinking water is safe​
can yall please translate this?
What do you think was the reaction of the American public when they saw this image published in their local newspapers?
Question 1 Jake's credit application has been declined because of his negative credit history. Which statement is most likely to be true? O Jake has received 3
In Dr. Seuss's controversial children's story, The Butter Battle Book, two factions who oppose each other for petty reasons create ever-more-elaborate weapons w
Samuel is correcting his sister's homework. His sister wrote… Ayer Verónica fuiste a la escuela. Samuel believes it should be… Ayer Verónica fue a la escuela. W
HELPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPppppp
Pls help someone asap so confused!!!!
the angle 01 is located in quadrant iii, and cos(01) =-5/8
Change the percent to a decimal. (Simplify your answer completely.) 147.6%