shopkinlover1208 shopkinlover1208
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

write and evaluate an expression for the problem music lessons cost $20 per week. How much do 6 weeks of lessons cost?

Respuesta :

iydelgadillo iydelgadillo
  • 01-12-2020
120 just multiply 20 times 6
Answer Link
hannah1217
hannah1217 hannah1217
  • 01-12-2020
do 20 x 6, and that will equal 120 :)
Answer Link

Otras preguntas

What can be determined by looking at this map of Ancient Greek colonies?
Because the other gods have yet to be born when Aphrodite springs from the sea foam, she is actually the bidest of the gods. Why would a myth-maker choose Aphro
which explicit formula describes the sequenceuse the picture for the full question​
Please help! Doug showed off his new gold watch to his friend, Rachel. “Nice watch, Jay-Z,” Rachel gushed. Allusion: Meaning:
a student takes several measurements. how can the student determine which measurement is the least percise? its for a test!!
How much energy is needed to change the temperature of 50. 0g of water by 15. 0 degrees celcius?.
What type of graph is best to use for making comparisons among data? A: Bar graph B: Venn Diagram C: Histogram D: Circle Graph
HURRYYYY HELPPP MEEE
When Juliet declares in Act 1 Scene 5, " If he be married / My grave is like to be my wedding bed." This is an example of: (Choose the TWO answers that BEST app
What is the quotient ?