pokmoniznewtoo
pokmoniznewtoo pokmoniznewtoo
  • 04-10-2016
  • Mathematics
contestada

I need help with questions six

I need help with questions six class=

Respuesta :

jimena101
jimena101 jimena101
  • 04-10-2016
the answer is (D) $5.00 dollars
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-10-2016
You have to add $2.25 and $2.75 together to get the answer.
Answer Link

Otras preguntas

what was considered an act of war in 1914?
PLEASE HELP!! What was the 90-day wage and price freeze? A) a temporary freeze on wages, prices, and rents B) a sale to help the economy C) a
Give two reasons that older adults face a greater risk of vitamin d deficiency than younger people?
a chef uses 4 3/4 cups of broth for 10 servings of soup. How much broth is used in one serving of soup?
Why do you think it is a good idea to soak wilted lettuce in cool water before serving it?
The striton family had a meal catered for a wedding rehearsal dinner. The cost of the dinner was $476. There was a 5% sales tax and they left a 15% tip. What wa
Why did the United States go to war with Britain in 1812
Find the missing length indicated
Write each statement as an algebraic expression. Twice the difference of x and y divided by 5 times their product.
What is the lowest level of measurement that a median can be computed?