mikey300
mikey300 mikey300
  • 03-10-2016
  • Mathematics
contestada

Tareq pays $22.10 for 2.6 pounds of salmon. What is the price per pound of the salmon

Respuesta :

kantwongartica
kantwongartica kantwongartica
  • 03-10-2016
the picture shows how I set the problem up and worked it out
Ver imagen kantwongartica
Answer Link
cecepr321 cecepr321
  • 24-12-2020

Answer:

8.50

Step-by-step explanation:

Divide $22.10 over 2.6 pounds of salmon

Answer Link

Otras preguntas

7,000 is ten times as much as what number?
If you release a weight and allow it to fall under the influence of gravity alone, what kind of motion will it experience?
What is (2/3) to the 4th power?
What is the answer to 7- 5/3c=22
What is 11/9 reduced to a mixed number?? i cant figure this out
What is 14 hours after 3 : 00 a.m?
How can I fill do this problem?10x2 tens=_______ones=______
Explain 12 divided by 15
how to solve 3/4 = 8/x-1
What is 30,944 rounded to the nearest ten thousands