Samanthafrazier0403
Samanthafrazier0403 Samanthafrazier0403
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Cans of corn are on sale at 10 for $4. What is the cost of 15 cans

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-11-2020

Answer:$6

10*1.5=15

4*1.5=6

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

pls help math work :D (pls read highlighted saying)
2. For which value of x is the relation not a function? {(5,2),(x, 1),(8,6),(9,3)} A) 1 C) 4 B) 9 D) 6
Flower position is an example of which of the following? A) Character B) Genotype C) Trait
Plssss answer… for math
Read the following excerpt. The text is a passage from the Library of Congress's online history of relations between the United States and the Soviet Union. "[T
Suppose you have a multithreaded program with 3 threads. One thread spends most of its time in a busy waiting loop. The other two threads are tightly coupled so
how would u feel if u were a student in the 1950’s
Keith spent a total of $40 at the grocery store. Of this amount, he spent $16 on fruit. What percentage of the total did he spend on fruit? HELPP PLEASEEEE!!!!
The youngest seafloor rocks are found ____. a. near the edges of continents b. beneath the deep sea trenches c. evenly distributed over the ocean basins d. near
Can somebody help me with these problems please