wufungnan wufungnan
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Jelly beans cost $15.98 for a 2 kg bag. At this rate, how much would 7 kg cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-11-2020

Answer:

lets see every 2kg bag its 15.98 so every 4kg its 31.96 and for every 6kg its 47.94 so if every 1kg its 7.99 so add 47.94 + 7.99 you get 55.93

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

when the Lenape hunted
Why was capturing egypt's suez canal so important to the axis powers?
If A+B=76  and A -B=38 whats A divided by B
What is a unit of area with dimensions 1unit x 1unit x 1unit= ?
How did southeast asia's colonial history produce increased tensions in vietnam ?
A wet towel is hanging on a clothesline in the sun. What process does the towel dry by?
when the Lenape hunted
a gasoline pump delivers 4 2/5 gallons of gas per minute. how many minutes will it take to fill a gas tank that holds 16 1/2 gallons?
Which of the following factors does not favor a change in gene frequency and, therefore, evolution? (A) large populations (B) mutations (C) emigration (D) genet
How do you think the people conquered by the Romans felt about their new rulers