pa3tricherit
pa3tricherit pa3tricherit
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

if a 13 ounce cereal box cost five dollars what is the unit price per ounce

Respuesta :

samantha84848
samantha84848 samantha84848
  • 02-10-2016
$2.60 since all you have to do is divide 13 by 5. 
Answer Link

Otras preguntas

2. What would will happen in the tilapia fish is removed from the pond and placed in the sea
[tex]z-8=1[/tex] --------
are yall just using this thing to cheat on your tests LOL i swear im seeing so many people asking questions that look like theyre exactly from their homework or
What groups did the Populist Movement attract?​
A person is standing in a room that has 3 locked doors and there are three colored keys on a keyring: one red, one yellow and one green. They have been provided
Why we born with different Color skins?
about the nucleus and organelles in the next article on eukaryotic cells, but cells are the main thing to keep in mind for now is that_______cells are not divid
please help me please it's urgent​
Does anyone know the answer to this ?
one more please and thank you