980072505
980072505
02-11-2020
Mathematics
contestada
Help me...................................
Respuesta :
ConfusedFurry
ConfusedFurry
02-11-2020
Answer:
8 and 4 because 8 + 4 = 12 and 8-4=4
Step-by-step explanation:
Please mark me brainly-est
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 31+ )
Otras preguntas
-4 = p + 7 using sum in verbal expression form
The graph of y=√x is reflected in the x-axis and then translated down 3 units. What is an equation that produces this transformation? A. -√x-3 B. y= -3-(√x) C.
A metallic taste in the mouth, epigastric distress, and possible nausea and vomiting are ingestion symptoms for which chemical agent?
What is the organizational structure of this comparison, and how can you tell? subject-by-subject; the subjects of the passage are the House and the Senate poin
Given a polynomial function f(x)=2x²+ 7x+6 and an exponential function g(x)=2+ 5, what key features do f(x) and g(x) have in common? Both f(x) and g(x) increase
Consider the part of the lesson cycle. did mr. gonzalez include all of the necessary lesson components in today's lesson? explain
Action research requires employee involvement to ensure a successful resolution and allows employees to __________ on an ongoing basis
If the current through an inductor were doubled, the energy stored in the inductor would be.
-7πh = 98π solve for h
4 pounds of oranges cost $12. what is the unit price per pound ? $ 1 per 3 pounds $ 3 per 1 pound $6 per 2 pounds $12 per 4 pounds