bensjsjsjjssj bensjsjsjjssj
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Peanut butter is selling $3.99 for a 23 ounce jar and $6.99 for a 60 ounce jar which size has the better (lower )cost per price per price ?

Respuesta :

lrc1416 lrc1416
  • 03-10-2020

Answer:

6.99 for a 60 ounce jar

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Mr. Johnson spots a parrot in a tree at an angle of elevation of 40 degrees. If he is 60 feet away from the base of the tree, how TALL is the tree?
The _______ was the first sizable political organization formed by United States farmers.
What happened as a result of Spain's early exploration of the new world
Which statement is true regarding the parallel and perpendicular lines in the diagram
your going to a pool but is one hour away and your father says we are going to the shop that is 2 minutes away witch one will you chose?
What two important decisions had a significant impact on America's economy following the end of World War II?
you have just graduated from college and purchased a car for $5000. your credit is $10,000. assume that you make no payments and purchase nothing more and that
Jurisdiction of coroner or medical examiner to investigate deaths generally categorized as including deaths of what type
Imagine that you are a beginning teacher and learn taht your new class of students will include a pair of monozygotic twins. you should expect that:
Which diagram suggests a correct construction of a line parallel to given line w and passing through given point K?