tmathesonm03p0l975 tmathesonm03p0l975
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

A 2 liter juice costs $2.50. Sam wants to know the cost per kiloleter

Respuesta :

jhemarschool jhemarschool
  • 02-10-2020

Answer:

0.002 is the kiloliter and if you multiply you get 0.005

Step-by-step explanation:

make me brainliest pls :)

Answer Link
asarenana1120
asarenana1120 asarenana1120
  • 02-10-2020

Answer:

$6.25

Step-by-step explanation:

It's $6.25  because 2.50 x 2 = 5.00 so 5.00 = 4 liters and then divide 2.50 by 2, then add that to 5.00 and the answer is $6.25

Answer Link

Otras preguntas

(-7x^3+9x^2-3)•(-2x^2-5x+6) what are equivalent expressions?
Describe an oldman in french​
Nolan and his children went into a grocery store and he bought $8 worth of apples and bananas. Each apple costs $2 and each banana costs $0.40. He bought 5 time
What does an unsafe learning environment look like? What does it sound like? What does it feel like?
What was a human characteristic of what is now the Southeastern United States during the Woodland Period? O People in the region used local limestone to constru
Please answer by September 7th
11. Kirk's goal was to save $300 for a trip. In the first week, Kirk saved $16 from his allowance and $54 from his job. He spent $5 for lunch one day and anothe
HELP PLEASE 10 POINTS
can y’all plzzzzzz help me it’s due tomorrow
shoes O possessive, proper Opossessive, common O plural, common O plural, proper