gingham gingham
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

if 1/4 a gallon cost 2.90 what is the cost per serving

Respuesta :

destinybills
destinybills destinybills
  • 02-10-2020

Answer:

it may be 0.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the subject of the excerpt? A. Mathilde’s love for expensive things B. the financial condition of women C. Mathilde’s discontent with her humble lifesty
Segment BD is an altitude of triangle ABC. Find the area of the triangle. Triangle ABC with altitude BD is shown. Point A is at 2, 1. Point B is at negative 1,
Solve these equations
Help Please!! Teenagers often complain about having to have awkward conversations with distant relatives they've never met before. Teenagers often resent having
Which organism was most likely to live st the same time as brachiopods
i need help with 1-6
Is there a difference between "limits on our rights to know" and "censorship"? explain your answer?
The president does not act on a bill with in 10 days of receiving it. If congress is still in session what happens to the bill
Which of the following is NOT an allusion found in Journey to the Center of the Earth? Sir Humphry Davy Captain Franklin Captain Ahab Heims-Kringla
Elige la respuesta correcta. ¿Cómo se llama una playa en Chile? Question 17 options: Viña del Mar Atacama Patagonia moal Save Question 18 (1 point) Question 18