velazquezp893 velazquezp893
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

6 dollars for 4 cans of tuna
​

Respuesta :

braden9180
braden9180 braden9180
  • 02-10-2020

Answer:

1.5 dollars

Step-by-step explanation:

Each can of tuna would cost $1.50, since you divide 4 into 6, giving you the unit price.

Answer Link

Otras preguntas

Can someone help me with this
Can someone help me with this
For a planet orbiting the sun, r p is the distance from the sun to the perihelion and r a is the distance from the sun to the aphelion. What is a planet’s orbi
Determine the number of significant in 400
When did the American revolution start
Question 1 (5 points) What algebraic property does this statement show? If 7 = x, then x = 7. 1.)symmetric property 2.)closure property 3.)commutative property
This battle was significant because it opened up the Columbia and Tennessee Rivers to the Union Army. What battle was it? A.Battle of Franklin B.Battle of Ft. D
PLEASE HELP WILL MARK BRAINLIEST Besides replicating DNA , what is another function of DNA polymerase? sending messages to the cell protein synthesis unwinding
WILL AWARD BRAINLIEST!!!!! At a conference of 250 people, 20% of the participants are French, 35% are Americans, 5% are Germans, and the rest are of other natio
Quick Quick plss i will mark you brainliest answer with solution pls! 1) One of the roofers claims that the roof area of each pillar is the same as the area of