demetrathornton demetrathornton
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

Jada went to the store and some oranges. She bought 4.2 lbs of oranges and paid $7.35 for her oranges. What was the price per pound of Emily’s oranges?

Respuesta :

shalayanicole shalayanicole
  • 04-09-2020
They are going to be $7.35 I think ion really know I just need points
Answer Link

Otras preguntas

. Find the missing side x.
y= -2/3x + 3 in standard form help :)
HELPPPPPPBased on what you know about suffixes, what does -atrium mean? (20 point)Group of answer choicesA). A place forB). A body of waterC). Relating to the s
What are the purposes of international economic organizations? Select three options.to resolve trade disputesto observe the global economyto promote fair and su
Most fast-food restaurants are focused on attracting ________ customers.
Draw and label all three side lengths and angle measures of a right triangle that has a 40° angle and a hypotenuse 10 cm long. Explain how you calculated each m
From 1977 to 2016 1,436 people in the United States were executed due to lethal injection. Most of the time, this type of punishment involves the execution of m
Which class of pipettes will be used for very small volume transfers?.
You have 4.25 bags of soil. Each bag covers 148.2 square feet. How many square feet can you cover with all of the soil?
The strike zone is an area over home plate extending approximately from the armpits to the knees of a batter when in the batting position. The ball must be pitc