avarod5
avarod5 avarod5
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP ASAP! Both problems. 7th grade math unit rates

PLEASE HELP ASAP Both problems 7th grade math unit rates class=

Respuesta :

jiya111111 jiya111111
  • 04-09-2020
A- $50 per hour
B- 27.5 miles per gallon
Answer Link

Otras preguntas

Explain how du hais mother is being humiliated here in red scarf girl
Which problem can occur in nations where people maintain their traditional ethnic cultures? Traditional beliefs discourage people from implementing Western tech
How does Sumner try to make Butler and his position on slavery seem ridiculous?
Problem The garden club earned $ 15 $15dollar sign, 15 per hour by weeding neighborhood gardens for t tt hours. A generous donor has agreed to double their e
Why did the American colonies import the most in 1768 and 1773
What comes to mind when you see this?Im selling this at an event in may and I gotta know if its good or not. :)
If x represents the molar solubility of b a 3 ( p o 4 ) 2 , what is the correct equation for the k s p ?
what is the volume of NH4 NO3(s) — N2O(g) + 2H2O(g)
Consider an experiment of tossing an unbiased coin three times. What is the probability of obtaining four heads?​
2. You bought 8 bags of gummy bears and they cost $2.79 each. How much did the gummy bears cost after you included the 8% sales tax? Your answer