elianajewels517 elianajewels517
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

102) Find the price of one marker if four
markers cost $11.36.
help asap please!!!

Respuesta :

sonyacihak7860 sonyacihak7860
  • 01-09-2020

Answer $2.84

Step-by-step explanation:

11.36 divided by 4

Answer Link
nbafanboy101
nbafanboy101 nbafanboy101
  • 01-09-2020

Answer:

$2.84 a marker divide $11.36 by the number of markers to get the answer $2.84

Answer Link

Otras preguntas

125 divided by 32 equals what
How does a deep ocean current compare to a surface one? A. same salinity, but colder and less dense B. same temperature, but saltier and denser C. colder,
A orange weighs 198grams. A kiwi weighs 85 grams less than the orange. What is the total weight of the fruit?
The moon has a shape of what geometric solid?
what is the science name for table salt
C=11.304 m, r. C is circumference and R is radius
In "Ooka and the Honest Thief," why does Gonta steal?
Who makes all decisions in a communist country
Examine the diagram below, which shows stages in the water cycle. Which of the stage of the water cycle is caused when water absorbs heat energy from the Sun? a
What is the combined weigh of 6 3/8 kilograms and 7 2/5