meekb18 meekb18
  • 04-08-2020
  • Mathematics
contestada

a pack of 4 choclates cost 1.80 pounds how much is the price per unit

Respuesta :

monicadasilva04 monicadasilva04
  • 04-08-2020

Answer:

0.45p

Step-by-step explanation:

4 chocolates = £1.80

1 chocolate =  x

x= 1.80× 1 = 1.80÷4 = 0.45p

1 = 0.45p

I HOPE THIS HELPED :)

Answer Link

Otras preguntas

Identify the independent and dependent variables. The number of campers decreased, so fewer counselors are needed. A. The independent variable is number of co
why are telescopes that detect non- optical radiation useful for studying objects in space
how could wind reshape a rock
Among third-party candidates, which one is thought to have split the conservative vote in a recent election? A. Ralph Nader B. Ross Perot C. John Edwards D. Pat
Is four L greater than or less than 3000 mL?
T is directly proportional to M. If T = 20 when M = 4, find: a) T when M=3 b) M when T=10
Please help 1. What is the correct formula for magnesium cyanide? A.MgCy B.MnCN C.Mg(CN)2 D.MgCN 2. What is the correct formula for dinitrogen pentoxide? A.2NO
what is u^+6u-27 factoring
Which of the following processes is directly affected by the cardiovascular system? hair growth muscle strength healing of cuts hormone release
The stipulation requiring that accused persons be told they have "the right to remain silent" stems from A. the Monroe Doctrine. B. Marbury v. Arizona. C. the P