asantavares
asantavares asantavares
  • 02-09-2016
  • Mathematics
contestada

plums are priced at 3 for 35p how many can be bought for $2.10

Respuesta :

TrainerTips
TrainerTips TrainerTips
  • 03-09-2016
15 plums is bought for $2.10
Answer Link

Otras preguntas

According to Newton’s first law of motion: A- Once a spacecraft is up to speed no more fuel is required to keep it moving B- It requires more fuel to go to Mars
Identify which equations have one solution, infinitely many solutions, or no solution.
When do they pay in jalepeno tree
x c - 2y 6 solve for y
What you want to learn from Cirilo F. Bautista
A girl weighing 500 Newton’s climbs 40 m vertically when walking up the stairs.what How much work does she do against gravity
The number 5/7 can be best describes as a(n)? Mixed number Improper fraction Proper fraction
Starting from rest, a cart speeds up, covering 12 m in a time of 3.0 S. what is its velocity?
Please help! I will mark brainliest if it's correct! Q: What similarities did the New England and Southern colonies have?
HELP !!!!!!MEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!