myfeelingsxloool myfeelingsxloool
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help :D....

6th grade math help D class=

Respuesta :

preciadoangelina32
preciadoangelina32 preciadoangelina32
  • 02-06-2020

The unit price of the first one which is a is 8 cents an ounce. The second one is 9 cents an ounce.

What you do is you take your price and divide it by the ounces.

Answer Link
InsertNameHere7575
InsertNameHere7575 InsertNameHere7575
  • 02-06-2020

Question one's answer is 0.08

Question two's answer is 0.09

Answer Link

Otras preguntas

i need help ((( ' : ooooooooooooooooooooooooooof heh sorry needed 20 words smh
2X-4+3X-6 Simplify this equation
The soil of the rainforest is nutrient poor. How do plants that have roots in the rainforest floor obtain the nutrients they need? They absorb most of the nutri
simplify 2y^2 + 2y + 2y + 2x^2.
HEY CAN ANYONE PLS ANSWER DIS MATH QUESTION!!!
An import is a good that is A. brought into a country. B. cheap to produce. C. shipped to overseas markets. D. made only in one place.
A person makes a cup of coffee by first placing a 200 W electric immersion heater in 0.32 kg of water. How much heat must be added to the water to raise its tem
Explain how two body systems work together to exchange oxygen and carbon dioxide between the outside air and the cells in the body.
are 2y2 and -4y2 like or unlike terms?
The bulk of the Earth is made up of oxygen, silicon, and _? a. carbon and hydrogen c. chlorine and iron b. iron and magnesium d. carbon and copper