summarkhurshid summarkhurshid
  • 01-06-2020
  • Mathematics
contestada

Answer the question below.

Answer the question below class=

Respuesta :

yohanna69
yohanna69 yohanna69
  • 01-06-2020

Answer:

1247.03

Step-by-step explanation:

if £1=$1.35

?=$125(crisscross them to get an answer.)

$125×£1÷$1.35=£92.59

if £1=$1.35

?=$6(crisscross to get an answer.)

$6×£1÷$1.35=£4.44

so you add them all up

£1150+£4.44+£92.59= £1247.03

Answer Link

Otras preguntas

can someone help me pls cuzz i need is
PLEASE HELP A GIRL OUT!!
What is a colony? A a place that has certain traits in common with other places near it B a place where people can’t practice their religion freely C a place th
Sally and Sam are in a spaceship that comes to within 18,000 km of the asteroid Ceres. Determine the force Sally experiences due to the presence of the asteroid
sixth grade social studies questions ​
A package of 6 pairs of insulated gloves costs $31.74. What is the unit price of the pairs of gloves? The unit price is $ per pair of gloves.
5.2x-y=4.1 1.5x+y=6.7 how to solve this problem
Which statement describes the South's opinion on states' rights? O A. The needs of the National Government should overrule the needs of individual states. OB. T
The expression 2y + 2.6 is equal to ? for y=6.5
Write ✓-49 as an imaginary number using i.​