kimberlylabadie
kimberlylabadie kimberlylabadie
  • 05-05-2020
  • Mathematics
contestada

FIND THE UNIT RATE:

A 40 lb. bag of potatoes cost $24

Respuesta :

rojasadan366
rojasadan366 rojasadan366
  • 05-05-2020
Wdym by unit rate? I’m guessing u divide 40lb by $24
Answer Link

Otras preguntas

6624 prime factorization exponential nation
How many milliliters are in 6.75 liters?
A machine can fill 80 containers of yogurt and 30 seconds at this rate how many containers can it fill in one minute
What perspective of Earth does the text portray when viewed from space, and how does this perspective affect our understanding of the planet's size and natural
True or False? Restricted speed doesn't apply when making a back-up movement.
dahilan ng kolonyalismo
Given f ( x ) = 3 x 2 − 3 and g ( x ) = x 2 3 x 2 , find f g ( 8 ) . Group of answer choices 4 1 2 2
What is the common ratio of the sequence? 1,4,16,64
I NEED HELP ASAP PLEASE!!! Can someone help me with this math question? I'll give y'all brainliest
"To kill a mockingbird"How do Lee's specific language choices contribute to the overall suspense of chapter 15?