vyjahdavis07 vyjahdavis07
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

If it costs $4.77 for 9 oranges how much would it cost for 1?

Respuesta :

lesliemerten2005 lesliemerten2005
  • 04-05-2020

Answer:

1.89

Step-by-step explanation:

Answer Link
nemo4547
nemo4547 nemo4547
  • 04-05-2020

Answer:

.53 cents

Step-by-step explanation:

4.77/9 = .53

unit rate

Answer Link

Otras preguntas

What is the domain of the function
how the Industrial Revolution came to the United States.
What effect did World War I have on the international art community?
A.obtuse B.straight C.acute D.right
which of the following is equal to the fraction below? (4/5)^6
An aquarium measures 11 feet wide, 10 feet long and 7 feet deep. Approximately how many gallons of water does it hold if there are 7.48 gallons per cubic foot o
Para entrar en el cine uno necesita un boleto, o una _________.
Which of the following processes would manufacture glucose and other sugars from non-carbohydrate sources? (a) Glycogenolysis (b) Glycogenesis (c) Gluconeoge
Which compound inequality represents the length, w, of the essay?
Which Platonic solid has twenty faces that are equilateral triangles?