kathytwilight1135
kathytwilight1135 kathytwilight1135
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

Rachel bought 8 pounds of granola at $3.10 a pound for a hiking trip. How much did she spend altogether?

Respuesta :

lovelilly23470aj lovelilly23470aj
  • 04-05-2020

8 x 3.10 = 24.80

She spent $24.80 all together

Answer Link

Otras preguntas

Which statement best describes the relationship between proteins and nucleic acids? Proteins read the instructions that are contained in nucleic acids. Nucleic
If 150g of sugar is used for 5 cakes How much is used for 7 cakes?:)
would you please help me to solve this 9.1x10^-5)^-4
A coat regularly sells for $59.00. It is on sale for 20% off. What is the sale price of the coat?
What percent by mass of each chloroform molecule is composed of chlorine?
Which one of the following molecules is a by-product of cellular respiration? A. Glucose B. Water* C. Oxygen D. Pyruvate
find a pair of square numbers which give a difference of 39
Jim uses ribbon for bookmarks. Jim has 9 feet of ribbon. He uses 1/3 foot of ribbon to make each bookmark. What is the total number of ribbons Jim can make from
what is the solution to 3!
Emily needs to buy fabric to make curtain panels for her windows. Each panel will be 4 feet long and 1/2 foot wide. Each piece of fabric that she can buy is 4 f