madelinelujano madelinelujano
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

help me out please <3

help me out please lt3 class=

Respuesta :

279844 279844
  • 04-05-2020

Answer: you could do store A is $8 per hour, and thirteen $13 per day, store B can be $3 per hour, $18 per day

I'm not too confedent but I'm still happy to help!

Answer Link

Otras preguntas

Noun-adjective agreement says that this sentence is incorrect. why? “yo tengos ojas verdes”
Why do the stars appear to move across the night sky?
Wich of these words best describes the word persuade? trygiveconvincedetermine ​
According to the law of demand, demand for a good will increase if: A. the supply of the good increases. B. the supply of the good decreases. C. the price of th
1a. What formula would you use to find the area of the rectangle below? 2 units 3 units
Identify the sentence that contains an incorrect commonly confused word. My aunt complimented my mom on her tasty cranberry sauce. We ate the whole pie for dess
The usual form of a declarative sentence is a) to make a statement b) subject-verbc) a period or full stop​
Unfolding bud describe how you felt at first glance when you read this poem. ​
Please answer? I give brainliest
Delta Math: Finding Angles (Level 1) 1/5 Full explanation please will give brainlist