wjk8alleelaica4
wjk8alleelaica4 wjk8alleelaica4
  • 02-08-2016
  • Mathematics
contestada

7 apples cost 4.55 dollars how much do 9 apples cost

Respuesta :

mpanderla95
mpanderla95 mpanderla95
  • 02-08-2016
To calculate how much 9 apples cost, you must multiply 9 to 4.55 and then divide by 7. This is done by setting up a proportion.
Answer Link

Otras preguntas

what is the is the new world in spanish reconquista?
Express a^-6 with a positive exponent
What is Ancient China like today?
How can I make this sentence 3rd person In this essay I talked about JonBenét and how she could have been murdered and who murdered her.
two identical aquariums were next to an open window. one aquarium had a plastic cover
Inventory Heung-Soo is responsible for checking a shipment of technology equipment that contains laser printers that cost $700 each and color monitors that cost
OKEASE HELP WILL GIVE BRAINLIEST
Type the correct answer in each box. Use numerals instead of words. The domain of this function is {-12, -6, 3, 15}. Complete the table based on the given domai
Nolan drives 15 miles in 30 minutes. If he drove three hours in total at the same rate, how far did he go? Before you try that problem, answer the question belo
I’m just doing this because it told me to in order to get the answer for my homework?