dennise23
dennise23 dennise23
  • 04-03-2020
  • Mathematics
contestada

Jillian buys 3.6 meters of fabric. The fabric costs $5.75 for each meter. How much does Jillian spend for the fabric?I need help asap no need to give me example just answer

[help]

Respuesta :

aviboo040406 aviboo040406
  • 04-03-2020
20.7
answer ^^^^^^^^^^
Answer Link

Otras preguntas

I’m Very Frustraded Can Someone Help Me
Which is a heavier metal, Tin or Zinc? Explain.Use the periodic table as reference.
PLEASE HELP DUE TOMORROW WORTH THE MOST AMOUNT OF POINTS I CAN PUT Read the article and answer the questions. 1. How many diet myths are exposed as false her
Miles incorrectly gave the product if 7×2.6 as 14.42.Use a place value chart or an area model to help Miles understand his mistake
why is it hard to cure a common cold
After using reeds for houses, what did the Sumerians use next?
The old man watched as the children snuck across his field. transitive intransitive
Please help me out with 1-5!
Young company lends dobson industries $40,000 on august 1, 2014, accepting a 9-month, 12% interest note. if young accrued interest at its december 31, 2014 year
how to solve 3/4x=x-3