desherylhill desherylhill
  • 03-03-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit price of 12 ounce package

Respuesta :

alexandrias1214 alexandrias1214
  • 03-03-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

To find unit price you have to have a price to divide the unit by thats not included in the information for the package.

Answer Link
hunterbonter87
hunterbonter87 hunterbonter87
  • 03-03-2020

Answer:

16

Step-by-step explanation:

166msksodudududidiejdjjdjdidid

Answer Link

Otras preguntas

Calculate the number of moles of h2 produced from the reaction of 2.08 mil Of Mg and 2.08 mil of HCL
east germany developed a
If 0.200 g of KHP (F.W. = 204.22 g/mol) require 22.30 mL of sodium hydroxide solution in a titration what is the molar concentration of the sodium hydroxide sol
Janie’s grandmother tells her that she wanted her to “pick from a higher bush and a sweeter berry.” What specific dream did Janie’s grandmother have for her gra
does someone know the answer ​
Which of the following statements about the American party is false
If a wave's third harmonic has a frequency of 24 Hz, what is its natural (fundamental) frequency and what is the frequency of H6?
Can you guys help me out?
Is anybody able to help me get number ten? (Geometry)
A cynlinder has a radius of 8 inches and a height of 6 inches. Find the volume of the figure described