jaidynjackson90
jaidynjackson90 jaidynjackson90
  • 05-02-2020
  • Mathematics
contestada

If 6 pounds of apples cost $3.36, how much does 8 pounds cost.​

Respuesta :

corih
corih corih
  • 05-02-2020
I believe the answer is $4.48
Answer Link

Otras preguntas

Harun al-Rashid was the second son of Caliph al-Maddi, the 3rd Abassid caliph of the Arab Empire. During Harun's childhood, many parts of the Arab Empire bega
What problems did many plains farmers face during the late 1800s?
If I would make a comic strip, what would it be
The area of the rectangle shown is 17.36 square yards. What is the perimeter?
[tex]( {x}^{3} - 8 {x}^{2} + 19x - 9) \div (x - 4) [/tex]
Juan rented a truck for one day. there was a base fee of $15.99 , and there was an additional charge of 84 cents for each mile driven. juan had to pay $252.03 w
Find the slope of the line and y-intercept 1. Y=3x+4 2. Y=-2x+8 3 y=1/2x 4 y=-3/4x-1 5 y=x+5
Chloe enjoys her math classes and she would like to find a career that will allow her to continue to use her math skills which career would be a good fit for he
What was the result of the Diaspora?
Cases involving diversity of citizenship arise only between citizens of different states a. True b. False