xzaviermontalbo2
xzaviermontalbo2 xzaviermontalbo2
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

the equation 6.32=k2 shows that buying 2 bags of apples would cost 6.32. how much is it for one bag

Respuesta :

ujoy64
ujoy64 ujoy64
  • 01-02-2020

Answer:

3.16

Step-by-step explanation:

You would divide the 6.32 by 2 to get the amount for one bag

Answer Link

Otras preguntas

The acceleration of the gravity Moon is equal to one-sixth of Earth's gravitational acceleration times. if an astronaut has a mass of 60 kg, what is the mass an
Who was Samuel F.B. Morse?
A plasma membrane and a cell wall 1. Are two names for the same thing 2. Have the same structure and different functions 3. Have different structures and the s
Which two U.S. presidents were impeached?
Which geological features did Sally Ride observe from orbit?
Rule for the relationship between certain quantities. Domain Origin Formula Term
How many people were living in the United States of America on July 4, 1776? 2.5 million 9 million 15 million 30 million
The 555-foot-tall Washington Monument in Washington, D.C., is an example of which of the following types of structures? a. pyramid b. geodesic dome c. obeli
Why are the Muslims and the Jews are fighting over Israel?
This is inverse functions...any help on 3aii?