moganlerriman7663 moganlerriman7663
  • 04-12-2019
  • Mathematics
contestada

Carson bought two loaves of bread and one dozen eggs at the grocery store yesterday he paid a total of $6.09.If one dozen of eggs cost $1.79,how much is a loaf of bread?

Respuesta :

nevaehcollings
nevaehcollings nevaehcollings
  • 04-12-2019

Answer: $4.30

Step-by-step explanation: if you take 6.09 and subtract 1.79 you will get $4.30

Answer Link
cupcake14362
cupcake14362 cupcake14362
  • 04-12-2019
$4.30

Explanation: subtract $1.79 from $6.09
Answer Link

Otras preguntas

how do I solve x+2y=8
among the qualities listed on the human relations scale, the most important one for the building new relationship is?
Given the inequalities y > 5x-8 and y >3x+4, find the point that satisfies one inequalities but not them all
Given the inequalities y > 5x-8 and y >3x+4, find the point that satisfies both inequalities
What is the difference between displacement and double displacement reactions?Write equations for these reactions?
At the school carnival, Carmen sold 3 times as many hot dogs as Shawn. The two of them sold 152 hot dogs altogether. How many hot dogs did Carmen sell? 51382111
What do you mean by corrosion? How can you prevent it?
I = {1, 2} List all possible subsets of the given set.
What is a Mandala Autobiography?
Kim estimates that the faucet in her kitchen drips at a rate for 1 drop every 2 seconds. Erik wants to klnow how many times the faucet drips in a week.