iiomqemilyii
iiomqemilyii iiomqemilyii
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

What is the unit price if a package of 12 candy canes cost $4?

Respuesta :

simoneasimmons
simoneasimmons simoneasimmons
  • 03-12-2019

Answer:

$1 for every 3 candy canes

The drawing will help

Ver imagen simoneasimmons
Answer Link

Otras preguntas

Think about how the United States has grown and changed on an international and domestic level since the Civil War and Reconstruction. NO FAKE ANSWERS I DO RE
1 CSCI 3410 Assignment 3(100 Points)Write a program that defines symbolic constants for all twelvemonthsof the year​
Pls help me ooooooooo
a line segment is graphed on a coordinate grid. the endpoints of the line segment are located at (-2,1) and (10,-4) the length in units of the line segment is e
The average cost c (in dollars) to manufacture x T-shirts is given by the function c=5x+410x. Express the number of T-shirts in terms of the average cost.
From which criminological theory is the insanity defense derived from?
Pls someone anyone help I need it ASAP!!!
HELPPPPP!!!! The Louisiana Purchase turned out to be _____ for the United States. an amazing bargain a poor investment politically divisive
Evaluate the extent of continuity in the experiences of women in the US from 1890- 1940. I need to write a thesis.
WHICH BEST identifies a clue that sqeaky is not interested in visiting with the other kids before the race in raymons run