becca36181 becca36181
  • 02-12-2019
  • Mathematics
contestada

if 11 oranges cost $2.35, what is the cost of 18

Respuesta :

Yang100
Yang100 Yang100
  • 02-12-2019

Answer:

$3.8

Step-by-step explanation:

2.35/11=0.2136

0.2136*18=3.8448

Answer Link

Otras preguntas

which of the following countries did the u.s. lend-lease military equipment to A. Germany B. spain C.great britian D.italy
You should always wear your seatbelt just in case the car comes to an abrupt stop. The seatbelt will hold you in place so that your body does not continue movin
the push or pull that exists between interacting objects is
I'm not sure how to do this I was not there that day they taught this and idk what some are and it was yesterday so..
Write each statement as an algebraic expression. Twice the difference of x and y divided by 5 times their product.
A major difference between major depressive disorder and bipolar disorder is that only in bipolar disorder do people have _____. a. hallucinations or delusions
need help anybody know how to do this
a food worker prepares a raw fish fillet for cooking. what food hazard must be removed during preparation?
Analyze how the stipulations of the treaty of versailles that ended world war i, along with the great depression of the 1930s, contributed to the outbreak of wo
Describe why plant cells are rigid: